Son Haberler

 

 

 

 

 

 

 

http://www.murathanhat.com

-

boss@murathanhat.com

 
     
  Sık Kullanılanlar  
  Hat Sanatı
Dini Bilgiler
 
 
     

 

Hat Sanatı

Hat sanatı hakkında farklı bilgi ve çalışmaları siz değerli ziyaretçilerimiz için sunuyoruz. Hat sanatı çalışmalarının en güzel örneklerini sizler için hazırladık. Tamamı ücretsiz olan hat sanatı çalışmalarımızı aşağıdaki dosyalardan temin edebilirsiniz.
 
WebHat®

Murathan ALINAK’ın sizler için hazırladığı Microsoft Word (.doc) ve JPEG (.jpg) formatında Hat Sanatı eserleri.

Sadece üç adımda Hat Sanatı Eseri sahibi olun. İndirin-Yazdırın-Duvarınıza Asın!

WebHat (1)

Paket Halinde tam 81 Hat Eseri sizleri bekliyor. Eserlerde çarpıcı arkaplan resimleri ana temayı oluşturmaktadır.

Not: WebHat 1 Microsoft Word/Office 2003 ve üstü ile uyumludur. Daha eski versiyonlarda yazı tipi görüntüleme hataları bildirilmiştir.

4.9 MB

WebHat 2

WebHat 2’de eserlerde yazı tipi kullanılmamıştır ve sadece ALLAH lafzı kullanılmış, daha ayrıntılı çalışılmıştır. Toplam 20 Eser.

296 kb

WebHat 3 “Koleksiyon Paketi”

WebHat 3 “Koleksiyon Paketi” ile birbirine yakın stilde siyah-beyaz eserler sizlere sunulmaktadır. Toplam 19 Eser.

52 kb
 

WebHat 4 Kısa Sureler Serisi

MurathanHat.com WebHat 4 Kısa Sureler Serisi ile Kuran’dan Kısa Sureler Renkli ve Siyah-Beyaz seçeneklerle sizlere sunuluyor.

109 kb


 

112 kb
 

WebHat 5 Esmaül Hüsna Paketi

WebHat 5 Esmaül Hüsna Paketi ile Tüm Esmaül Hüsna ayrı birer dosya olarak sizlerle buluşuyor. İster yazılım gibi kullanın, Esmaül Hüsna’yı Öğrenin, isterseniz yazdırın duvarınıza asın. Hem Türkçe Hem Arapça. Ekstra eserler ile zenginleştirildi.

312 kb


 
567 kb
 
WebHat 6 Boncuk Koleksiyonu
Sanatçının "Ustalık Eserlerim" dediği WebHat 6, Boncuk İşçiliğinin en güzel örneklerini Murathan ALINAK'ın modern sanat anlayışıyla birleştiriyor. WebHat 6 "Boncuk Koleksiyonu"nda 75.000 den daha fazla boncuk kullanıldı. Toplam 33 Eser. 30 adet çok özel boncuk eserin yanında üç eserden oluşan nazarlık modeli ve iki adet prototip bulunuyor. Kaçırmayın.
533 kb
 
WebHat 7 Jpeg Serisi
WebHat 7, üzerinde en çok çalışılan, en ayrıntılı Seri olma özelliğini taşıyor. WebHat Serileri bugüne kadar word dosyalarından oluşmaktaydı. Bu sefer maksimum çözünürlükte jpeg (.jpg) resim formatında sizlere sunulmaktadır. 7 farklı konsept, renkli ve siyah beyaz olarak hazırlandı. Ancak siyah beyaz olan bazı eserlere farklı efektler de uygulandı. Toplam 14 seçenek ile WebHat 7, yayınevi baskı kalitesinde sizlere Hat Sanatının en iyi ve en yeni örneklerini sunuyor.
9 MB
 
WebHat 8 Tuval Serisi
WebHat 8 Tuval Serisi, sanal ortamda tuval üzerine çizilen Hat Eserleri ve tam Ayet yazımı ile gerçek Hat Sanatına en yakın seri olma özelliğini taşıyor. En yüksek çözünürlükle toplam 8 Ayet sizlere sunulmaktadır. Bu seri, ek olarak pakette mevcut 3 adet Ayetel Kürsi dizaynı ile zenginleştirilmiştir.
8.2 MB
 
WebHat 9
WebHat 7 ile başlayan jpeg (.jpg) formatındaki Hat Eserleri Serileri, WebHat 8 ile oldukça geliştirilmişti.
WebHat 8'in devamı niteliğindeki WebHat 9'da, yazı karakterleri daha da olgunlaştırıldı. Bakara ve Al-i İmran Surelerinden seçilen yedişer Ayet ile toplam 14 Eser bu Seride sizlere sunulmaktadır.
Yaptığımız çıktı denemelerinde, özellikle orijinal kartuşlu yazıcılarda mükemmel sonuçlar elde edildi...
12.6 MB
 
WebHat 10
WebHat Serilerimize Maide ve Enam Surelerinden seçilen Ayetler ile devam ediyoruz. Bu Seride 1 adet Besmele ve 14 Ayet olmak üzere toplam 15 eser bulunmaktadır.
11.7 MB
 
WebHat 11
Modern ve Klasik Hat Sanatını kendisinde toplayan WebHat Serileri, 11. paketiyle Kuran'dan Ayetleri yorumlamaya devam ediyor. Bu seride Araf, Enfal, Tevbe ve Yunus Surelerinden seçilen Ayetler ile toplam 14 eser sizlere sunulmaktadır.
10.7 MB
 
WebHat 12
WebHat 8'den itibaren Hat Sanatına ölümsüz örnekler sunan çalışmalar, Kuran Sıralamasıyla devam ediyor. Bu seride Hud, Rad ve Hicr Suresinden seçilen 15 Ayet ile Hat Sanatına yepyeni örnekler katılıyor.
10.4 MB
 
WebHat 13
Murathan Alınak'ın Hat Sanatı çalışmaları; Nahl, İsra ve Kehf Surelerinden seçilen Ayetlerden oluşan 15 parçalık 13. Seri ile devam ediyor...
11.3 MB
 
WebHat 14
WebHat 14'te Meryem, Taha ve Enbiya Sureleri'nden seçilen 16 Hat Eseri bulunmaktadır.
11 MB
 
WebHat 15
WebHat 15'te Hac ve Müminun Suresinden seçilen 14 Ayet ve 1 adet Eüzü Besmele bulunuyor. Bu seride eserlere renklilik katan, özel bir arkaplan efekti "Plasma Efekti" kullanılmıştır.
20.8 MB
 
WebHat 16
WebHat, plasma efektli arkaplanlarla devam ediyor. Nur ve Furkan Surelerinden seçilen Ayetlerden oluşan 16. Seride 15 eser bulunmaktadır. WebHat 8'den itibaren Hat Eserlerinin yazımında Medine baskısı Arapça Kuran-ı Kerim temel alınmıştır.
21.4 MB
 
WebHat 17
WebHat 17; Şuara, Neml, Kasas, Ankebut ve Rum Surelerinden derlenen Ayetlerle 15 eserden oluşmaktadır. Bu seride Ankebut Suresinin adını aldığı Örümcek (Ankebut) Ayeti de bulunuyor.
21.2 MB
 
WebHat 18
WebHat 9'dan itibaren Hat Eserlerinde Murathan Alınak tarafından tasarlanan yeni medd ve kasr işaretleri kullanılmaktadır. Yeni Medd ve Kasr işaretleri aşağıdaki gibidir:
Sizlere WebHat 18'de; Lokman, Secde ve Ahzab Surelerinden seçilen Ayetlerle toplam 14 eser sunuyoruz. Son iki eser (No: 13 ve 14) ikili set olarak tasarlanmıştır.
 
16.4 MB
 
WebHat 19
WebHat 19; Sebe, Fatır ve Yasin Suresinden seçilen Ayetlerle devam ediyor. Yasin Suresine özel bir yer ayrılan bu seride webHat 18'de kullanılan arkaplan stili devam etmektedir. Bu seri 15 eserden oluşuyor...
17.5 MB
 
WebHat 20
WebHat; çok özel siyah arkaplanlar üzerine hazırlanmış, Saffat, Zümer, Mümin ve Fussilet Surelerinden seçilen Ayetlerle devam ediyor. Webhat 20, 15 eserden oluşmaktadır.
13 MB
 

 
WebHat 21

WebHat 21'in arkaplanlarında değişik bulut efektleri kullanılmıştır. Bu seride Şura, Zuhruf, Casiye ve Ahkaf Surelerinden seçilen Ayetler sizlere sunulmaktadır. Bu seri toplam 15 parçadır.

Yükle
 
10.3 MB


WebHat 22

WebHat 21'de kullanılan arkaplan efektleriyle devam eden bu seride sizlere Muhammed, Fetih, Hücurat, Kaf, Zariyat, Necm ve Kamer Suresinden, seçme Ayetlerden oluşan 15 eser sunulmaktadır.

Yükle
9.64 MB

WebHat 23
WebHat 23, hepsi mavi ve birbirine yakın stilde hazırlanmış çerçevelerden oluşmaktadır. Üçlü, beşli yada daha fazla sayıya sahip setler oluşturulmaya uygun olan bu seride; Rahman, Vakia, Hadid, Mücadele, Haşr ve Cuma Suresinden seçilen Ayetler yer alıyor (15 Adet)...
8.76 MB
WebHat 24
Münafikun, Teğabün, Talak, Mülk, Kalem ve Hakka Suresinden seçilen Ayetlerle WebHat Serilerimiz devam ediyor. Bu seride arkaplanlarda özel bir efekt olan lav (lava) efekti kullanılmıştır. Nazar Ayetlerini de içine alan bu seri 15 eserden oluşmaktadır.
19.2 MB
WebHat 25

Simetrik arkaplanlarla hazırlanan bu seride Kuran Sıralamasına göre 71-89 (Nuh-Fecr Sureleri) arasında bulunan Surelerden seçilen Ayetler sizlere sunulmaktadır. Toplam 11 parçadan oluşan bu seriden sonra son bir seri ile WebHat 8 ile başlayan ve Kuran-ı Kerim'in tümünden seçilen Ayetleri kapsayan geniş çaplı çalışmamız sona erecektir.
15.7 MB

Hat sanatının en güzel örneklerinin yer aldığı ve tamamen ücretsiz olan sitemizden istediğiniz hat sanatı esenini indirebilir ve kullanabilirsiniz. Hat sanatçısı olan Murathan Alınak tarafından hazırlanan hat sanatı eserleri gönüllülük esasına dayalı olarak paylaşılmaktadır. Hat sanatı ve dini bilgiler için diğer sayfalarımızı ziyaret etmeyi unutmayın.

 
 
 

http://www.murathanhat.com